Şehir içi ve Şehirlerarası Evden Eve Taşımacılığın Püf Noktaları

Evden Eve Taşınma, yaşamda yapılabilecek en stresli aktivitelerden biri meydana geldiği şüphesizdir. Fakat , gerçek tasarılama hazırlanma ile önümüzdeki evden taşınmaínızı daha pratik duruma getirebilirsiniz! Bu liste, evden nakliyat evinizdeki eşyaíların taşınma gününe civarı yapmanız gerekenler ile ilgili sizlere destekçi olacaktır.

1-2 Hafta Önce

1-Sahip olduğunuz ev eşyalarınızı objektif olarak değerlendirin. Hangilerini götürmeli, hangilerini bırakmalı veya atmalısınız? Fazla eşyanın, daha çok taşınma fiyatı yaratacağını unutmayın. Atacağınız, bırakacağınız, taşıyacağınız eşyaları ayırmakla işe başlayabilirsiniz.

2- Eğer satış değeri durumda olan eşyalarınız varsa, webten googlede ara 2. el eşya meydan satan firmalar veya bu eşyalar amaçlı internet den duyuru verebilirsiniz.

3- Paketlemeyi siz yaparsanız, uyumlu şekilde paketlenmeyen eşyalarda oluşabilecek hasarlardan siz sorumlulukları durumda olan olursunuz.

4- Paketleme işini kendiniz yapacaksanız, porselen yiyecek kulübü , spesifik mutfak aletleri vb. benzeri bir takım zaman kullanmakta olduğunuz eşyalar öncelikli olmak üzere, kolileri hazırlamaya başlayın. Kolileri hazırladıkça üst kısmına muhtevanını ve hangi odaya ilişkin meydana geldiğini yazmayı unutmayın ve kolilerin taşınamayacak civarı zor olmamasına itina gösterin

5- Yepyeni eviniz ofisiniz amaçlı yerleşim tasarısı hazırlamaya başlayın. Önceden inşa edilmiş durumda olan tasarılama , eşyalar geldiği anda hüküm verme stresini ortadan kaldırır. Spesifik eşyaları bununla birlikte planınızda belirtin.

6- Gazete, gazete abonelikleri, kredi kartı yol tarifi değişikliklerinizi yapın.

7- Naturel gaz, cereyan , su, telefon, kablo tv, internet irtibatı benzeri aboneliklerinizi iptal ettirmek amaçlı gereken müracaatları yapın. Yepyeni abonelikler amaçlı taşınmadan bir gün öncesinde kullanım alanına hazırlıklı olacak şekilde müracaatın , böylelikle taşınma bugünü her şey kullanım alanına hazırlıklı olmuş olabilir . Beyaz eşya, mobilya benzeri eşyalarınızın demonte edilmesi, taşınmaya hazırlıklı duruma gelmeleri, yepyeni evde bir daha kullanmaya hazırlıklı duruma gelmeleri amaçlı alakalı görevli servislerden buluşma alın.

8- Eğer doktorunuzu, diş hekiminizi, veterinerinizi değiştirmek zorunda kalacaksanız, her birinden kayıtlarınızın bir kopyalarını rica edin.

9- Taşınırken gezi etmeniz gerekecekse, gereken planlamayı/rezervasyonları yaptırın.

10- Gıda alışverişlerinizi, taşınma bugünü buzdolabınızda en az miktar kalacak şekilde sınırlandırın. Bütün dondurulmuş gıdalarınızı tüketmeye çalışın. Nedeni Ise taşınmaları pratik değil olabilmektedir , kullanılamaz duruma gelebilirler.

11- Yepyeni evinizin temizlenmesi amaçlı gereken şahıslarla temasa geçin. Kendiniz de temizleyecek olsanız, olası meydana geldiği civarı taşınma gününe yakın tarih seçin. Ev, bu zaman zarfına büyük ihtimal boş olacağı amaçlı , temizliğin titizlikle yapılmasına, kuytu yerlerin, önceden mobilyaların durduğu yerlerin iyice temizlenmesine dikkat ediniz .

12- Çocuklarınızın okul nakilleri amaçlı gereken müzakereleri yapın.

13- Bankada kiralık kasanız varsa, yepyeni taşınacağınız yerdeki şubeye transferi amaçlı bankanızla görüşün.

14- Eviniz sigortalı ise, sigorta şirketinize uyarıp, poliçenizin yepyeni evinize taşıma edilmesini veya iptal edilmesini sağlayın.

15- Banka hesaplarınızı yabancı şube/bankaya aktaracaksanız, bankanızla bu hali görüşün.

16- Yabancı bir il e taşınıyorsanız oraya arabanızla gidecekseniz, aracınızı servise sokmayı unutmayın. Bununla Birlikte , otomobil içerisinde eşya konulabilecek bölmeleri boşaltmayı da unutmayın.

17- Toksit veya yanıcı maddeleri tüketin veya imha edin. Yakıt veya gazla personel soba, çim biçme makinesi vb. eşyalarınız varsa, depolarını boşaltın. Depoları dolu şekilde taşınmaları mahzurludur ve olası değildir .

18- Kullanmakta Olduğunuz beyaz eşyalar, başka elektronik eşyaların sökülmesi, tekrar oluşturulması amaçlı görevli servise ihtiyacınız olacaksa, buluşma almayı unutmayın.

19- Minik yaşta durumda olan çocuğunuz varsa, taşınma bugünü onla beraber ilgilenmesi amaçlı bakıcı ayarlamak isteyebilirsiniz.

20- Eğer yabancı il e taşınıyorsanız, birden çok gündelik ihtiyaçlarınız amaçlı bavul hazırlayın.

21- Nakliyecilerin kolaylıkla farklılık edebilmeleri, son yüklenecek, önce açılacak kolilerinizi ayrı yere koyun.

22- Şuanki bütün faturalarınızı ödeyin, abonelikleri, eğer sizin üzerinizeyse, iptal ettirin. Taşıma edilebilecek olanlar yepyeni adresinizi bildirmeyi unutmayın.

23- Eğer yepyeni evinize taşımak istiyorsanız, evinize özel inşa edilmiş mobilyaları başka demirbaş eşyaları demonte ettirin.

Taşınmadan 1-2 Gün Önce

24- Buzdolabı, derin dondurucunuzu boşaltın, defrost işlemine başlayın. Her ikisini de dezenfekte edin, temizleyin, havalanmalarını sağlayın.

25- Evde kasanız varsa, içindekileri boşaltın. Mühim evraklarınızı, mücevher, kımetli eşyalarınızı emniyetli yere, kiralık banka kasasına aktarın.

26- Kamyon şoförüne yepyeni evinize ne türlü gideceğini beli

Profesyonel kaldırma şirketler

Eğer bir sürü az eşya yoksa, ev taşımak amaçlı uzmanlar aramak. Bu kocaman davranış stresinden bir takım rahatlatmak olacaktır. Bunu bütün sizin amaçlı yapılır ve imtiyaz amaçlı tediye , veya ambalaj kendiniz inşa etmek fakat uzmanlara zor birşeyler bırakabilirsiniz olması amaçlı düzenleyebilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s